Wielkopolska kraftem stoi! - Craftbox

Wielkopolska kraftem stoi!

04.03.2021

Paczka dla pracownika stała się klasycznym elementem dodatkowego wynagrodzenia. Wiele firm korzysta już z usług firm zewnętrznych w zakresie dostarczenia jakiegoś fajnego boksu lub pudełka z ciekawą zawartością. Ale czy rzeczywiście ta zawartość za każdym razem jest ciekawa? No nie… Większość paczek to tak naprawdę produkty, które na co dzień dostaniemy w markecie lub w centrum handlowym. Nie lepiej wymyślić coś ciekawszego? Oczywiście, że warto! Zdecydowanie lepiej doprowadzić do efektu „wow”, który powinien wystąpić w momencie otwarcia paczki. Właśnie dostajecie takie rozwiązanie. Podane na tacy. Zgodne z naturą i wspierające lokalny biznes.

Craftbox powstał w celu wsparcia lokalnego mikro biznesu, rzemieślników i rodzinnych firm, działających z pasją, w zgodzie z naturą i produkujących z wysokiej jakości składników. Pewnego dnia zaczęliśmy jeździć, szukać, smakować i wąchać wszystkiego co jest dostępne poza marketami i miejscami, które kojarzą się z nastawianiem na maksymalizację zysku. Odkryliśmy dziesiątki ciekawych i fajnych wyrobów, wytworzonych nie w sposób masowy, lecz z wielką starannością i dbałością o szczegóły. Postanowiliśmy zebrać to w całość i zapakować w paczki.

Jakość lokalnych produktów


Wielkopolska Kraftem stoi! Jako region jesteśmy profesjonalistami w produkcji wikliny, porcelany, miodów, kawioru, olejów, owoców i warzyw, konfitur, piwa i wina i nawet kawy! Czy powszechnie się o tym mówi? Nie. A to błąd. Cała Polska powinna wiedzieć w czym jesteśmy najlepsi! A tymczasem często nie wiemy tego nawet w swoim regionie. Czas to zmienić! Konin i zachód Wielkopolski są znani z produkcji wina, ale w okolicach Poznania też mamy winnice! Wiklinę produkuje się w okolicach Konina i Nowego Tomyśla. Z miodów słynie praktycznie cała Wielkopolska, ale te najbardziej znane miejsca to okolice Grodziska, Kostrzyna, Pobiedzisk, Szamotuł i Mosiny. Znakomite oleje robi się pod Szamotułami w Grodzisku i Luboniu.

Owoce, warzywa i konfitury to domena całego regionu wielkopolskiego od północy po południe. Wszędzie znajdziemy dziesiątki sadów, pól uprawnych czy wielkich ogrodów. Najlepszy na świecie kawior robi się w Koninie. Spore ilości piwa rzemieślniczego rozlewa się w Sadach, Czarnkowie, okolicach Środy Wielkopolskiej oraz w samym Poznaniu. W Poznaniu posiadamy też rewelacyjne palarnie kawy. Najlepszą w Polsce porcelanę robi się w Chodzieży. Ponadto Wielkopolska jest bogata w produkcję nabiału, dziczyzny i pieczywa. Jest w czym wybierać prawda?

Trzeba ten fakt wykorzystać i wspierać lokalny biznes, który z dnia na dzień radzi sobie lepiej. Wiele osób wyjeżdża z miasta na wieś i próbuje czegoś, co sprawia im radość. Przykłady można mnożyć. Najwspanialsze jest to, że jadąc na tą wieś, spotykając lokalnego rzemieślnika, płynie z niego zupełnie inna energia niż w zatłoczonym mieście. Ci ludzie kochają to co robią.

 

Szerzymy eko idee


Ekologiczne podejście do produkcji i nastawienie się na wytwarzanie wysokiej jakości towaru powinno być standardem w czasach, gdzie natura mocno cierpi. Praktycznie wszystko co zakupimy w markecie jest robione na ogromną skalę i skierowane do masowego odbiorcy. Jednak rokrocznie zwiększa się świadomość ludzka, że nie jest to dobrym podejściem w długofalowym procesie planowania życia. Na szczęście pojawia się coraz więcej rzemieślników i lokalnych dostawców, którzy robią coś, co jest całkowitym zaprzeczeniem masowego konsumpcjonizmu i oferują nam alternatywę. Produkcja, która często odbywa się w przydomowych warunkach, jest zdecydowanie zdrowsza i lepiej wpływa na nasze funkcjonowanie.

W naszej działalności znajdziecie takie rzeczy, które sami dla siebie kupujemy. Nie robimy tego tylko i wyłącznie z powodu jakości wykonania. Wspieramy kraftowe marki rzemieślnicze, ponieważ wiemy jak ważnym są elementem w funkcjonowaniu swoich regionów. Szerzymy ideę fair trade i jesteśmy przekonani, że połączenie lokalnego biznesu z większymi firmami może przynieść same korzyści.